Lig Bilgileri

Lig Tarihi
8 Ekim - 3 Aralık 2017

Tesis
Ataşehir Biral Spor Tesisleri

Müsabaka Gün ve Saatleri
Müsabakalar cumartesi ve pazar günleri 08:30-23:00 saatleri arasında oynanacaktır. Gerekli hallerde hafta içi 18:30-23:30 saatlerine müsabaka koyulabilir. Açıklanan resmi programlarda değişiklik yapılamaz (olağanüstü haller hariç).

Takım Kadrosu
Lotto Şirketler Halı Saha Ligi 7'şer kişilik takımlar halinde oynanacaktır. Takım kadroları ise en fazla 15 oyuncudan oluşur. Maçlarda tüm yedek oyuncular teknik alanda bulunabilirler. Teknik kadrolar ise 2 kişiden oluşur. Teknik kadrodaki kişilerde şirket çalışanı olma şartı aranmaz.

Statü
Lotto Şirketler Halı Saha Ligi takımları beşerli dört grupta mücadele edecek ve ilk dört sırayı alan takımlar 2. tura yükselecektir. Bu turdan itibaren tek maçlı eliminasyon sistemi uygulanacaktır (katılımcı sayısına göre sistemde değişiklik yapma hakkı saklıdır).

Süper Kupa
Lotto Şirketler Halı Saha Ligi'ni şampiyon olarak tamamlayacak takım Lotto Şirketler Futbol Ligi şampiyonuyla Lotto Süper Kupa'da oynamaya hak kazanır.

Hakemler
Türkiye Futbol Federasyonu'nun atadığı resmi hakemler Lotto Şirketler Halı Saha Ligi'nde görev alır. Final müsabakalarında Süper Lig hakemleri bir çok kez görev almıştır.

Sağlık
Lotto Şirketler Futbol Ligi boyunca acil yardım sponsorumuz Acıbadem Mobil’in sağlık aracı ve sağlık personelleri tesiste hazır bulunacaktır. Tüm ilk yardım müdahaleleri yapılacak ve acil hallerde en uygun sağlık kuruluşuna transport ücretsiz gerçekleştirilecektir.

İletişim
Duyurular, istatistikler, haberler, maçların video görüntüleri ve galeriler ligin resmi web sitesi www.sirketlerligi.com adresinde yayınlanacaktır. Ayrıca resmi sosyal medya hesaplarında da renkli paylaşımlar yapılacaktır.

Video
Müsabakalardan yarı profesyonel görüntüler alınarak özetler Şirketler Ligi TV'de yayınlanacaktır. Arzu eden şirketler herhangi bir maçın kaydını ücret karşılığında satın alabilecektir.

Katılım Bilgileri

Lotto Şirketler Halı Saha Ligi'ne;

 • Ülkemizde faaliyet gösteren tüm şirketler katılımcı olabilirler.
 • Resmi kuruluşlar katılımcı olamazlar.
 • Grup şirketleri ve holdingler birbirinden bağımsız olarak katılabilecekleri gibi isterlerse tek bir isim altında da katılabilirler.
 • Franchise'lar marka ile birlikte katılabilirler.
 • Acenteler ve bayiler marka ile birlikte katılamazlar.
 • Şirketler dilediği sayıda takımla katılımcı olabilirler.
   

Kimleri Oynatabiliriz?

Katılımcı şirketler;

 • Sigortalı çalışanlarını oynatabilirler.
 • İştiraklerinin, grup şirketlerinin ve bağlı bulundukları holdinglerin çalışanlarını oynatabilirler.
 • Kadrolarında 5 "daimi outsource" çalışanını bulundurabilirler.
 • Belirli süreli sözleşmeli çalışanlarını sözleşme bitim tarihine kadar oynatabilirler.
 • 18 yaşını doldurmayan çalışanlarını takım kadrolarında yazabilirler ancak 18 yaşını doldurana kadar bu oyuncular müsabakalarda yer alamazlar.
 • Part-time statüsündeki çalışanlarını oynatamazlar.
 • Stajyerlerini oynatamazlar (emeklilik primi ödenenler hariç).

Not: Tüm katılımcılar SporMax Events & Entertainment'ın onayına tabidir. Gerekli hallerde ek evraklar talep edilebilir.

Katılım Bedeli

6,250,00 TL + KDV.

Erken Ödeme İndirimi
300,00 TL (31 Temmuz 2017 tarihine kadar yapılan ödemelerde geçerlidir).

Çoklu Katılım İndirimi 
150,00 TL (Birden fazla takımla katılan şirketlere takım başına uygulanır).

18.08.2016