Lig Bilgileri

Lig Tarihi
8 Ekim - 3 Aralık 2017 (tarihler katılımcı takım sayısı ve sisteme göre değişebilir)

Tesis
Ataşehir Biral Spor Tesisleri

Müsabaka Gün ve Saatleri
Müsabakalar cumartesi ve pazar günleri 09:00 - 23:00 saatleri arasında oynanacaktır. Gerekli durumlarda hafta içi 19:00 - 23:00 saatlerine müsabaka koyulabilir. Açıklanan resmi programlarda değişiklik yapılamaz (olağanüstü hâller hariç).

Takım Kadrosu
Lotto Şirketler Halı Saha Ligi 7'şer kişilik takımlar halinde oynanacaktır. Takım kadroları en fazla 15 oyuncudan oluşur. Müsabakalarda tüm yedek oyuncular teknik alanda bulunabilirler. Teknik kadrolar ise 2 kişiden oluşur. Teknik kadrodaki kişilerde şirket çalışanı olma şartı aranmaz.

Sistem
Lotto Şirketler Halı Saha Ligi'nde takımlar kura ile belirlenecek beşerli dört grupta tek devreli lig usulüyle mücadele edeceklerdir. Gruplarında ilk dört sırayı alan takımlar 2. tura yükselecektir. Bu turdan itibaren tek maçlı eliminasyon sistemi uygulanacaktır (katılımcı takım sayısına göre sistemde değişiklik yapılabilir).

Kura Çekimi
Lotto Şirketler Halı Saha Ligi kura çekimi 4 Ekim 2017 Çarşamba günü www.sirketlerligi.com internet adresinde online olarak gerçekleştirilecektir. Kura çekiminin ardından lig programı aynı gün duyurulacaktır. Kura çekiminde takımların son beş yılda elde ettikleri başarılar dikkate alınarak seri başı sistemi uygulanacaktır.

Lotto Süper Kupa
Lotto Şirketler Halı Saha Ligi'nde şampiyon olacak takım Lotto Süper Kupa'da oynamaya hak kazanır.

Hakemler
Lotto Şirketler Halı Saha Ligi'nde Türkiye Futbol Federasyonu'nun atadığı resmi hakemler görev alır. Final müsabakaları Süper Lig hakemleri tarafından yönetilmektedir.

Sağlık
Lotto Şirketler Halı Saha Ligi boyunca acil yardım sponsorumuz Acıbadem Mobil’in tam donanımlı ambulansı ve sağlık personelleri tesiste hazır bulunacaktır. Tüm ilk yardım müdahaleleri sağlık ekibi tarafından yapılacak ve acil durumlarda en uygun sağlık kuruluşuna transport ücretsiz olarak sağlanacaktır.

Ödüller
Şirketler Ligi felsefesinde maddi ödül yoktur. Şampiyon takıma kupa, ilk üç dereceye giren takımlara madalya ve bireysel olarak başarı elde eden sporculara plaket verilecektir. Bir ömür boyu hatıra olarak saklanacak bu ödüllerin yanı sıra sponsor kuruluşlar çeşitli hediyeler vermektedir.

Şirketler Ligi TV
Müsabakalardan HD görüntüler alınarak geniş özetler Şirketler Ligi TV'de yayınlanacaktır. Arzu eden şirketler herhangi bir maçın kaydını ücret karşılığında satın alabileceklerdir.

İletişim
Duyurular, haberler, istatistikler ve müsabakalardan çekilen profesyonel fotoğraflar ligin resmi web sitesi www.sirketlerligi.com adresinde yayınlanacaktır. Ayrıca resmi sosyal medya hesaplarında da renkli paylaşımlar yapılacaktır.

Katılım Bilgileri
Lotto Şirketler Halı Saha Ligi'ne;

 • Ülkemizde faaliyet gösteren tüm özel şirketler katılımcı olabilirler.
 • Özel şirketler dışında farklı statülerdeki kuruluşlar ancak ek onayla katılımcı olabilirler.
 • İştirakler, grup şirketleri ve holdingler birlikte veya ayrı katılabilirler.
 • Franchise'lar marka ile birlikte katılabilirler.
 • Acenteler ve bayiler marka ile birlikte katılamazlar.
 • Şirketler dilediği sayıda takımla katılımcı olabilirler.

Kimleri Oynatabiliriz?
Katılımcı şirketler;

 • Sigortalı çalışanlarını oynatabilirler.
 • İştiraklerinin, grup şirketlerinin ve bağlı bulundukları holdinglerin çalışanlarını oynatabilirler.
 • Kadrolarında tam zamanlı olmak kaydıyla outsource çalışanlarını bulundurabilirler.
 • Ortaklığı bulunan kişileri oynatabilirler.
 • Belirli süreli sözleşmeli çalışanlarını sözleşme bitim tarihine kadar oynatabilirler.
 • Askerlik nedeniyle işten ayrılan ve askerlik dönüşü yeniden işe girişi yapılacak olan çalışanlarını takım kadrolarında bulundurabilirler ancak işe yeniden girişleri yapılıncaya kadar bu oyuncular müsabakalarda yer alamazlar.
 • 18 yaşını doldurmamış olan çalışanlarını takım kadrolarında bulundurabilirler ancak 18 yaşını dolduruncaya kadar bu oyuncular müsabakalarda yer alamazlar.
 • Yarı zamanlı çalışanlarını oynatamazlar.
 • Stajyerlerini oynatamazlar (emeklilik primi ödenenler hariç).

Not: Tüm katılımcılar SporMax Events & Entertainment'ın onayına tabidir. Katılımcılara ilişkin ek belgeler talep edilebilir.

Katılım Bedeli
6,250,00 TL + KDV.

Erken Ödeme İndirimi
300,00 TL (31 Temmuz 2017 tarihine kadar yapılan ödemelerde geçerlidir).

Çoklu Katılım İndirimi
150,00 TL (Birden fazla takımla katılan şirketlere takım başına uygulanır).

03.07.2017