Garanti Bankası Altıncı Kez Finalde

Garanti Bankası Altıncı Kez Finalde
08.05.2017

Final için sahaya çıkan iki takımdan gülen taraf Garanti Bankası oldu. Yeşil beyazlılar ilk yarıda yaptığı ataklardan golü bulamadı. Turkcell kontra ataklarla çıkarak rakip kaleyi zorladı. İki takımda ikinci yarı golleri buldular ve müsabaka uzatmalara gitti. Büyük mücadele içinde geçen uzatma dakikaların da Murat Bilgin sahneye çıktı ve Garanti Bankasını finale taşıyan isim oldu.

Yarı finalin ikinci maçında ilk yarıda heyecan vardı, mücadele vardı, kalite vardı ama gol yoktu. Garanti Bankası maça iyi başladı ve rakip kaleye yüklenmeye başladı. Garanti Bankası hücum oyuncuları öne geçme fırsatlarını ilk yarıda iyi değerlendiremediler. İlk yarının sonlarında oyunu dengeleyen Turkcell devreyi önde kapatma fırsatını tepen taraf oldu.
 
İkinci yarı takımlar kontrollü oyunla müsabakaya başladılar. İkinci yarının 36. dakikasında Garanti Bankası önemli bir pozisyondan yararlanamadı. Garanti Bankası arzuladığı golü 39. dakikada penaltı atışını sonucu Adem Tüzer'in ayağından buldu. Turkcell golden sonra toparlandı ve 43. dakika da Zafer Uysal'ın jeneriklik golü ile skora denge geldi. Gol sonrası hücumda etkili pozisyonlar bulmaya başlayan Garanti Bankası aradığı golü bulamadı ve müsabaka uzatmaya gitti. Uzatma dakikalarında Garanti Bankası etkili olan taraftı. İzleyenler maçın penaltılara gideceğini düşündüğü sırada Eray Ertürk'ün mükemmel pasına iyi koşu yapan Murat Bilgin uzatmanın son dakikasın da takımını öne geçirdi ve 2 sene aradan sonra Garanti Bankası 2017 finaline çıkan takım oldu. 
 
2 : 1
Oyuncu Aksiyon Dakika Aksiyon Oyuncu
Ali Velioğlu Sarı Kart 70'    
    69' Giren Oyuncu Zafer Çebi
    69' Çıkan Oyuncu Kemal Kaplan
Eray Ertürk Asist 69'    
Murat Bilgin Gol 69'    
Eray Ertürk Sarı Kart 65'    
    64' Giren Oyuncu İsmail Cem Kaba
    64' Çıkan Oyuncu Burak Dirim
Normal Süre: 1 - 1
Cevher Yılmaz Giren Oyuncu 60'    
Erdem Şeftali Çıkan Oyuncu 60'    
Erdoğan Özcan Sarı Kart 54'    
Mehmet Arslan Sarı Kart 52'    
    50' Sarı Kart Aycan Tezel
    48' Sarı Kart Burhan Karasu
    43' Asist Burak Dirim
    43' Gol Zafer Uysal
Adem Tüzer Penaltıdan Gol 39'    
    39' Sarı Kart Ali Cömert
Uğur Dikmen Sarı Kart 37'    
İlk Yarı Sonucu: 0 - 0
Sercan Ekinci Sarı Kart 17'    

Diğer Fotoğraflar