Bronz Madalya Decathlon’un

Bronz Madalya Decathlon’un
04.12.2017

Lotto Şirketler Halı Saha Ligi üçüncülük maçında rakibi Henkel’i 3-1’lik sonuçla geçen Decathlon bronz madalyanın sahibi oldu.

2 Aralık Cumartesi günü oynan karşılaşmada Decathlon ile Henkel takımları bronz madalya için sahadaydı. Baştan sona heyecan içinde geçen karşılaşmada seyredenler birbirinden güzel goller izledi. TFF hakemlerinden Onur Çakır'ın yönettiği müsabakada her iki tarafta maça hızlı başladı. İlk bölümlerde karşılıklı ataklardan gol sesi çıkmadı. Dakikalar 18'i gösterdiğinde Henkel takımını orta alana yakın bir noktadan serbest atış kazandı. Topun başına geçen Oğuz Binkanat attığı harika golle takımını 1-0 öne geçirdi. Bu golden sadece iki dakika sonra bu kez Decathlon atağında Mert Aydınoğlu sol kanattan kendi getirdiği topa yerden sert vurdu kaleci Recep'in müdahalesi yetmedi ve top ağlara gitti (1-1). Bu golün ardından Henkel'de Murad Sayınay, kaptan Murat'ın derinlemesine pasında kaleciyle karşı karşıya kaldı. Murad çok müsait pozisyondaki vuruşunu kaleci Fatih güzel bir refleksle çıkardı. İlk yarıda artık son dakika oynanırken Decathlon takımı atağında Onur pasını Sefer'e aktardı, Sefer'in vuruşunda top ağlara gitti (2-1). Karşılaşmada ilk yarı 2-1 Decathlon'un üstünlüğüyle tamamlandı.

Müsabakanın ikinci yarısındaki mücadele ilk yarıya oranla daha fazlaydı. Henkel skorunu lehine çevirmenin hesaplarını yaparken, Decathlon önce skoru koruyup daha sonrasında atmak istediği gollerle bronz madalyaya uzanmak istiyordu. 33. Dakikada gelişen Decathlon atağında Sezgin uzaktan sert vurdu, dönen topu kaptan Kıvaç Gül ağlara gönderdi (3-1). Geride kalan dakikalarda başka gol olmadı ve 3-1'lik sonuçla bronz madalyayı kazanan taraf Decathlon oldu. Sahada her iki takımın centilmence mücadelesi izleyenler tarafından beğeniyle alkışlandı. Başarılı bir sezon geçiren Henkel takımı turnuvadan dördüncülükle ayrıldı.


Röportajlar ve maçın özet görüntüleri için tıklayınız.


Oyuncu Aksiyon Dakika Aksiyon Oyuncu
Normal Süre: 3 - 1
Kıvanç Gül Sarı Kart 48'    
Semih Saygın Giren Oyuncu 40'    
Onur Yaşar Çıkan Oyuncu 40'    
    34' Giren Oyuncu Erman Rasim Günal
    34' Çıkan Oyuncu Oğuz Binkanat
Kıvanç Gül Gol 33'    
    32' Sarı Kart Oğuz Binkanat
    26' Giren Oyuncu Gökhan Çalık
    26' Çıkan Oyuncu Murad Sayınay
    26' Giren Oyuncu Yusuf Apaydın
    26' Çıkan Oyuncu İsmail Türkoğlu
    26' Giren Oyuncu Uğur Açıkgöz
    26' Çıkan Oyuncu Özkan Altıparmak
İlk Yarı Sonucu: 2 - 1
Sefer Kurtuluş Gol 25'    
Mert Aydınoğlu Gol 20'    
    18' Gol Oğuz Binkanat
    11' Giren Oyuncu Recep Haskılıç
    11' Çıkan Oyuncu Korkmaz Şen

Diğer Fotoğraflar