2017 Sezonu’ndan Artakalanlar

2017 Sezonu’ndan Artakalanlar
28.12.2017

Nutzz Şirketler Bowling Ligi 2 haftalık maratonun ardından tüm coşkusuyla sona ererken geriye 2017 sezonundan güzel hatıralar kaldı...

6 farklı lokasyonda gerçekleşen eleme turlarıyla start alan ve final turlarıyla sezonu tamamlayan Nutzz Şirketler Bowling Ligi'nde tam 63 takım 2017 sezonunu renklendirdi. Oynayanların oldukça keyifli görüntüler verdiği ve baştan sona tüm katılımcıların eğlenceye doyduğu Nutzz Şirketler Bowling Ligi'nde dikkat çeken bazı detaylara göz atalım...

Eleme turlarında iki oyun toplamında 1528 puan yapan Ford Otosan 2 takımı yarı finale kalırken iddiasını ortaya koydu. Hemen iki puan arkasında takipte olan Anadolu Sigorta ise tek oyunlar baz alındığında 801 puanla en yüksek skoru elde etti. Yarı final turunda da 826 puanla rakiplerini skor olarak geri bırakan Anadolu Sigorta, final turunda aynı başarıyı gösteremeyince kürsünün dışında kaldı ancak Nutzz Şirketler Bowling Ligi'nin iddialı takımlarından biri olarak hafızalarda yer aldı. İstikrarlı skorlarıyla en az düşüşe sahip olan Ford Otosan takımları ilk 2 sırayı kimseye bırakmazken finalde kürsü gören bir diğer takım ise QNB Tabii Aabii ekibi oldu.

Final turuna gelene kadar oldukça başarılı bir performans sergileyen Yapı Kredi Yatırım takımı finalde sezonun kendi adına en düşük skorunu yapınca madalya alamadı ancak mücadeleleri, uyum içindeki formaları ve centilmence tavırlarıyla alkış topladı. 

Eleme turları sonunda tam 1393 puan yapan ve yarı finale 4. sıradan giden Yataş ise final turu öncesinde istediği performansı gösterememesine rağmen kuvvetli bir takım olduğunu herkese gösterdi. 

Yarı final öncesinde MST İş ve Tarım ekibi ise kaptan Ufuk Akyüz'ün oyunlar öncesinde belirlediği 650 barajını aşarak 670 puan yaptı ve finale 7. sıradan girmeyi başardı. Finalde ise hedeflenen baraj aşılamadı ancak ekip turnuvadan keyifli ayrıldı.

Finale 3 takımını birden sokan ve kadınlar kategorisinde kupaya uzanan QNB Finansbank ise bowling dalında ne kadar başarılı olduğunu herkese kanıtladı.

Kadınlarda Şampiyon olan QNB Finansbank dışında 717 puana ulaşan Acıbadem Mobil ve 684 puanla bronz madalya sahibi olan EGM takımları da iddialı olduklarını gösterdiler. Askaynak Kadının Gücü ve Lotto takımları ise kürsüye çıkamasalar da turnuvanın renkli görüntülerinin başrollerinden oldular.

Bireysel istatistiklerde eleme turlarında toplamda en yüksek skor 382 ile Abdurrahman Dilbilir'e aitti. Tek oyunda ise en yüksek skora ulaşan isim Mavi 1 takımından Aykut Paralı (205) oldu. Erkeklerde final turlarında 201 puan yapan Mehmet Erten (Yapı Kredi Yatırım) iddiasını ortaya koyarken 180 barajını aşan Cenk Özdemir, Mithat Koç, Ali İpek, Turgay Keçeli, İsa Karabektaş, Naci Yılmaz, Ceyhun Özyurt ve Alper Durmuş da takdir topladılar.

Kadınlarda hem toplamda hem de tek oyunda en yüksek skora ulaşan SGS takımından Naile Sancar alkış alırken, QNB FinansFaktoring takımından Nuray Temel finalde yaptığı 149 puanla kadınlarda final turlarının kazananı oldu. 

Nutzz Şirketler Bowling Ligi tüm bu veriler ışığında sezonu noktalarken takımlar yeni sezonu şimdiden iple çekmeye başladı. 

Eğlenceli görüntüler verip bu heyecana ortak olan ve Nutzz Şirketler Bowling Ligi 2017 Sezonu'na renk katan tüm katılımcılarımıza gönülden teşekkür ediyoruz.

Diğer Fotoğraflar