Lig Bilgileri

Lig Tarihi
3 Mart - 13 Mayıs 2018 (tarihler katılımcı sayısı ve sisteme göre değişkenlik gösterebilir).

Tesis
Beyoğlu Belediyesi Stadyumu

Müsabaka Gün ve Saatleri
Müsabakalar cumartesi ve pazar günleri 08:30-23:30 saatleri arasında oynanacaktır. Gerekli hallerde hafta içi 18:30-23:30 saatlerine müsabaka koyulabilir. Açıklanan resmi programlarda değişiklik yapılamaz (olağanüstü haller hariç).

Takım Kadrosu
Lotto Şirketler Futbol Ligi 11'er kişilik takımlar halinde oynanacaktır. Takım kadroları ise en fazla 22 oyuncudan oluşur. Maçlarda tüm yedek oyuncular kulübede bulunabilirler. Teknik kadrolar ise 3 kişiden oluşur. Teknik kadrodaki kişilerde şirket çalışanı olma şartı aranmaz.

Statü
Lotto Şirketler Futbol Ligi takımları beşerli dört grupta mücadele edecek ve ilk dört sırayı alan takımlar 2. tura yükselecektir. Bu turdan itibaren tek maçlı eliminasyon sistemi uygulanacaktır (katılımcı sayısına göre sistemde değişiklik yapılabilir).

Lotto Süper Kupa
Lotto Şirketler Futbol Ligi'ni şampiyon olarak tamamlayacak takım Lotto Halı Saha Ligi şampiyonuyla Lotto Süper Kupa'da oynamaya hak kazanır.

Kura Çekimi
Lotto Şirketler Futbol Ligi kura çekimi Şubat ayının son haftasında Biz Cevahir Hotel Gayrettepe'de yapılacaktır. Kura çekiminde takımların son beş yılda elde ettikleri başarılarına göre seri başı sistemi uygulanacaktır.

Hakemler
Türkiye Futbol Federasyonu'nun atadığı resmi hakemler Lotto Şirketler Futbol Ligi'nde görev alır. Her müsabaka 4 hakem tarafından yönetilir. Final müsabakalarında Süper Lig hakemleri bir çok kez görev almıştır.

Sağlık
Lotto Şirketler Futbol Ligi boyunca acil yardım sponsorumuz Acıbadem Mobil’in sağlık aracı ve sağlık personelleri tesiste hazır bulunacaktır. Tüm ilk yardım müdahaleleri yapılacak ve acil hallerde en uygun sağlık kuruluşuna transport ücretsiz gerçekleştirilecektir.

İletişim
Duyurular, istatistikler, haberler, maçların video görüntüleri ve galeriler ligin resmi web sitesi www.sirketlerligi.com adresinde yayınlanacaktır. Ayrıca resmi sosyal medya hesaplarında da renkli paylaşımlar yapılacaktır.

Video
Müsabakalardan yarı profesyonel görüntüler alınarak geniş özetler Şirketler Ligi TV'de yayınlanacaktır. Arzu eden şirketler herhangi bir maçın kaydını ücret karşılığında satın alabilecektir.

Katılım Bilgileri
Lotto Şirketler Futbol Ligi'ne;

 • Ülkemizde faaliyet gösteren tüm şirketler katılımcı olabilirler.

 • Resmi kuruluşlar katılımcı olamazlar.

 • Grup şirketleri ve holdingler birbirinden bağımsız olarak katılabilecekleri gibi isterlerse tek bir isim altında da katılabilirler.

 • Franchise'lar marka ile birlikte katılabilirler.

 • Acenteler ve bayiler marka ile birlikte katılamazlar.

 • Şirketler dilediği sayıda takımla katılımcı olabilirler.

Kimleri Oynatabiliriz?
Katılımcı şirketler;

 • Sigortalı çalışanlarını oynatabilirler.

 • İştiraklerinin, grup şirketlerinin ve bağlı bulundukları holdinglerin çalışanlarını oynatabilirler.

 • Kadrolarında tam zamanlı olmak kaydıyla 6 "outsource" çalışanını bulundurabilirler (ek evrak istenmektedir).

 • Belirli süreli sözleşmeli çalışanlarını sözleşme bitim tarihine kadar oynatabilirler (ek evrak istenmektedir).

 • 18 yaşını doldurmayan çalışanlarını takım kadrolarında yazabilirler ancak 18 yaşını doldurana kadar bu oyuncular müsabakalarda yer alamazlar.

 • Yarı zamanlı çalışanlarını oynatamazlar.

 • Stajyerlerini oynatamazlar (emeklilik primi ödenenler hariç).
  Not: Tüm katılımcılar SporMax Events & Entertainment'ın onayına tabidir. Gerekli hallerde ek evraklar talep edilebilir.

Katılım Bedeli
Belli olduğunda açıklanacaktır.

17.08.2016