Lig Bilgileri

Lig Tarihi
20-21 Kasım 2021 (tarihler katılımcı sayısı ve sisteme göre değişebilir)

Tesis
Fatih Spor Kompleksi

Müsabaka Gün ve Saatleri
Takımlar grup müsabakalarını 20 Kasım tarihlerinde tamamlayacaktır. 2. tura yükselen takımlar 21 Kasım'da play-off turunda mücadele edeceklerdir. Açıklanan resmi programlarda değişiklik yapılmaz (olağanüstü hâller hariç). Müsabakalar 09:00-21:00 saatleri arasında oynanacaktır.

Takım Kadrosu
Hardline Şirketler Basketbol Ligi 3'er kişilik takımlar halinde tek potada oynanacaktır. Takım kadroları en fazla 6 oyuncudan oluşur. Teknik kadrolar ise 2 kişiden oluşur. Teknik kadrodaki kişilerde şirket çalışanı olma şartı aranmaz.

Takımlar erkekler (karma) kategorisinde kadrolarında dilediği sayıda kadın oyuncu bulundurabilirler. Kadınlar kategorisinde ise sadece kadın oyuncular yer alabilirler.

Sistem
Hardline Şirketler Basketbol Ligi'nde takımlar kura ile belirlenecek gruplarda tek devreli lig usulüyle mücadele edeceklerdir. Takımlar gruplardaki sıralamalarına göre 2. turdaki rakipleriyle eşleşeceklerdir. Bu turdan itibaren tek maçlı eliminasyon sistemi uygulanacaktır (katılımcı takım sayısına göre sistemde değişiklik yapılabilir).

Kura Çekimi
Hardline Şirketler Basketbol Ligi kura çekimi 17 Kasım 2021 Çarşamba günü www.sirketlerligi.com internet adresinde online olarak gerçekleştirilecektir. Kura çekiminin ardından lig programı aynı gün duyurulacaktır. Kura çekiminde takımların bir önceki sezonda elde ettikleri başarılar dikkate alınarak seri başı sistemi uygulanacaktır.

Hakemler
Hardline Şirketler Basketbol Ligi'nde Türkiye Basketbol Federasyonu'nun atadığı resmi hakemler görev alır.

Sağlık
Hardline Şirketler Basketbol Ligi boyunca acil yardım sponsorumuz Acıbadem Mobil’in tam donanımlı ambulansı ve sağlık personelleri tesiste hazır bulunacaktır. Tüm ilk yardım müdahaleleri sağlık ekibi tarafından yapılacak ve acil durumlarda en uygun sağlık kuruluşuna transport ücretsiz olarak sağlanacaktır.

Ödüller
Şirketler Ligi felsefesinde maddi ödül yoktur. Şampiyon takıma kupa, ilk üç dereceye giren takımlara madalya ve bireysel olarak başarı elde eden sporculara plaket verilecektir. Bir ömür boyu hatıra olarak saklanacak bu ödüllerin yanı sıra sponsor kuruluşlar çeşitli hediyeler vermektedir.

Şirketler Ligi TV
Müsabakalardan HD görüntüler alınarak geniş özetler Şirketler Ligi TV'de yayınlanacaktır.

İletişim
Duyurular, haberler, istatistikler ve müsabakardan çekilen profesyonel fotoğraflar ligin resmi web sitesi www.sirketlerligi.com adresinde yayınlanacaktır. Ayrıca resmi sosyal medya hesaplarında da renkli paylaşımlar yapılacaktır.

Katılım Bilgileri
Hardline Şirketler Basketbol Ligi'ne;

 • Ülkemizde faaliyet gösteren tüm özel şirketler katılımcı olabilirler.
 • Özel şirketler dışında farklı statülerdeki kuruluşlar ancak ek onayla katılımcı olabilirler.
 • İştirakler, grup şirketleri ve holdingler birlikte veya ayrı katılabilirler.
 • Acente, bayi ve franchise çalışanları marka ile birlikte katılamazlar.
 • Şirketler dilediği sayıda takımla katılımcı olabilirler.

Kimleri Oynatabiliriz?
Katılımcı şirketler 30 Eylül 2021 ve önceki bir tarihte işe girmiş olmak koşuluyla;

 • Sigortalı çalışanlarını oynatabilirler.
 • İştiraklerinin, grup şirketlerinin ve bağlı bulundukları holdinglerin çalışanlarını oynatabilirler.
 • Tam zamanlı outsource çalışanlarını ek onay almak koşuluyla oynatabilirler.
 • Ortaklığı bulunan kişileri oynatabilirler.
 • Askerlik nedeniyle işten ayrılan ve askerlik dönüşü yeniden işe girişi yapılacak olan çalışanlarını takım kadrolarında bulundurabilirler ancak işe yeniden girişleri yapılıncaya kadar bu oyuncular müsabakalarda yer alamazlar.
 • 18 yaşını doldurmamış olan çalışanlarını takım kadrolarında bulundurabilirler ancak 18 yaşını dolduruncaya kadar bu oyuncular müsabakalarda yer alamazlar.
 • Yarı zamanlı çalışanlarını oynatamazlar.
 • Stajyerlerini oynatamazlar (emeklilik primi ödenenler hariç).
 • A Milli takımında oynamış çalışanlarını oynatamazlar.

Not: Tüm katılımcılar SporMax Events & Entertainment'ın onayına tabidir. Katılımcılara ilişkin ek belgeler talep edilebilir.

Katılım Bedeli
2.950,00 TL + KDV

Erken Ödeme İndirimi
150,00 TL + KDV (31 Ağustos 2021 tarinine kadar ödeme yapılması halinde geçerlidir)

Çoklu Katılım İndirimi
100,00 TL + KDV (birden fazla takımla katılan şirketlere takım başına uygulanır)

01.01.2021